Boncuk Kaynak Saç Nasıl Yıkanır?

Boncuk kaynak veya halka kaynak saç en popüler ve pratik saç uzatma yöntemidir. Saç aralarına harmanlanan ek saçlar, boncuk olarak bilinen minik materyallere tutunur. Peki, “Boncuk saç kaynak nasıl yıkanır?” Bağların kopmaması ve uzun süreli kullanım için siz de bu soruyu merak ediyorsunuzdur. Basit bir konu olsa da bilmeniz gereken püf noktaları var.

Boncuk Saç Kaynak Yıkama Tekniği

Saç kaynağınızı uzun süre kullanmak istiyorsanız her şeyden önce onlara nazik olmalısınız. Boncuk saç kaynak uzantılarını yıkamak, boncukları rahatsız etmeden iyice temizlemenin dikkatli bir dengesidir. Saçlarınızı ıslatmadan önce, elinizle saç ortasından tutarak hafifçe fırçalayın. Daha sonra, dolaşmayan saçlarla, duşta durun ve saçınızı ıslatın.

Doğru şampuan ve saç kremi kullanmanız kesinlikle kritiktir. Saç kaynak için en iyi şampuan sülfatsız ve yumuşaktır. Boncuklara dikkat ederek saç diplerinizi şampuanlarken dairesel veya kuvvetli hareketlerden kaçının. Şampuan işleminden sonra, her sıradaki saçlarınızı dikkatlice kaldırın ve suyun her tutamı nazikçe yıkamasını sağlayın.

Saç kremi kullanırken boncukları atlayın; krem veya saç yağları boncuklarınızın kaymasına ya da yıkanması zor olan birikmelere neden olur. Saçınızı iyice duruladıktan sonra bir havlu ile nemini alarak mümkün olduğunca doğal bir şekilde kurutun.

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*