En İyi Saç Kaynak Yöntemi Hangisidir?

Saç kaynak çeşitleri kendi  içinde  FARKLILIK GÖSTERİYOR. Günümüz dünyasında 5 çeşit saç kaynak yöntemi bulunuyor. Bunlar sırasıyla silikon kaynak, keratin saç kaynak, halkalı kaynak ve örgülü kaynak. Bir de geniş tutamlar şeklinde yapılan saç kaynak yöntemi var. Örgülü kaynak genellikle  Güney AAmerika halklarının tercih ettiği bir saç kaynak yöntemi. Ama günümüzde en çok tercih edilen saç kaynak yönteminin başında keratin kaynak ve halkalı kaynak başta geliyor.

Saç Kaynak Çeşitleri

Saç Kaynak Çeşitleri

Keratin Kaynak Yapılırken Nelere Dikkat Etmeli?

Keratin  vücudumuzda bulunan bir madde. Daha çok tırnaklarda ve saçlarda yer alıyor. Protein ve aminoasitten oluşuyor. Bu açıdan bakıldığında sağlıklı ve estetik bir görünüm arz ediyor. Sıcağa karşı dayanıklı olması, erimemesi ve yapışmaması fönlenmesini kolaylaştırıyor.En önemli özelliği ise saça herhangi bir zarar vermemesi.

Saç Kaynak

Saç Kaynak

Kaynak Saçın Kalitesi

Piyasada  ucuza bulunan ve Çin malı olan  saçların kalitesi oldukça düşük. Çin saçları boyamaya elverişli değil. Bu bakımdan röfleye elverişli olmuyor. Önemli olan keratin saç kaynağının  boyanması. İkinci husus ise kaynağın ehil ellerde yapılması. Kuaförün bu konuda tecrübe sahibi olması göz önünde bulundurulması gereken bir nokta.

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*