Evde Yapılacak Saç Bakımı Kürleri

Her tipte saçlar için çeşitli bakım yöntemleri vardır. Evde yapabileceğiniz çeşitli bakım kürleri, kuaföre gidemediğiniz zamanlarda, saçlarınıza eski sağlığını ve canlılığını geri kazandıracaktır.

saç bakım kürleri

saç bakım kürleri

Kepekli Saçlar İçin Isırganotu Kürü

Saçlarınızda kepek sorunu var ise ve şampuanlar saçlarınızda alerjiye neden oluyorsa, ısırganotu ile hazırlayacağınız bakım kürü size iyi gelecektir. Isırganotu ile hazırlayacağınız bitkisel kür, 1,5 ay kadar etkili olacaktır.

saç bakımı neden yapılır

saç bakımı neden yapılır

Saç Dökülmesi İçin Lavanta Kürü

Evde kolaylıkla hazırlayabileceğiniz lavanta kürü sayesinde, saç dökülmeleriniz önemli ölçüde azalacaktır. Doğru tür bir lavanta en etkili olanıdır. Bir tutam lavantayı kaynar suya ilave edin. Beş dakika kadar bu sıcaklıkta su ile demleyin. Demlendikten sonra ılımasını bekleyin ve ılıkken süzün. Saçlarınızı daha önceden temizlemiş iseniz, hazırladığınız lavanta suyu ile saçlarınızı yıkayabilirsiniz. Yarım saat kadar saçlarınızda beklettikten sonra bol su ile durulayın.

saç bakım  sırları

saç bakım sırları

Bal İle Yapılan Saç Bakım Kürü

Evde yapabileceğiniz kolay bir saç bakım kürü daha. Bal maskesi ile saçlarınızı canlılığını ve parlaklığını sürekli hale getirebilirsiniz.

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*