İpeksi Saçlar için Önemli İpuçları

Sağlıklı, gür ve ipeksi saçlara sahip olmak herkesin hayali. Bunun için farklı farklı bakım önerileri ve ürünler mevcut. Fakat güzel saçlara ulaşmak için sadece saç bakım ürünleri kullanmak yeterl değil. Vitaminler, saç şekillendirilirken ve yıkama sırasında uygulanan yöntemler de saç sağlığında oldukça önem taşır.

bakım

bakım

Hangi Vitaminler Saçlar için Önemli?

Saçların sağlıklı olması tüketilen gıdalara dolayısıyla da vitaminlere bağlı. Mesela saç dökülmeleri çok yaşanıyor ise ilk akla gelen sebep demir eksikliği olabilir. Demir, saçların uzamasında oldukça gereklidir. Yeşil yapraklı sebzeler, kırmızı et ya da yeşil mercimek tüketilerek bu ihtiyaç karşılanabilir. Bunun yanında yumurta, balık ve tahıl ürünleri gibi yiyeceklerde bulunan B vitamini saçları besler ve yeni saçların oluşmasını sağlar. Çinko, C vitamini ve A vitamini de saçların beslenmesinde ve saç hücrelerinin yenilenmesinde oldukça önemli.

saç bakımı

saç bakımı

Vitaminlerin yanı sıra saçı çok sıcak suyla yıkamamak ve iyice durulamak, saçı sık sık taramak, saç şekillendiricilerin kullanımını aza indirgemek, saçı arada açık bırakmak da ipeksi ve hoş görünümlü saçlara kavuşmaya yardımcı olur.

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*