Kaynak Saç Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Kadın erkek demeden bütün insanların hayatlarında istisnasız çok önemli yer tutan saçlar, kişinin hem karakterini göstermesine yardımcı olurken hem de o dış görünüşe farklı karakter özellikleri kazandırır sanki.

saç kaynak

saç kaynak

Kaynak saçlar normal saçlardan daha güçlü olmasına rağmen kaynak saçlar ile normal saçların kaynak noktaları oldukça hassastır. Dolayısıyla saça işlem yaparken kaynak noktasının alt ve üst kısımlarına ayrı ayrı tutularak işlem yapılmalı. Kaynak saçlar taranacağı sırada saç, kaynak noktasından tutularak aşağısı taranmalıdır.

saç kaynak modeli

saç kaynak modeli

Dipten saç taramalarını parmaklarınızla yaparsanız daha naif bir yöntem olacağından ötürü kaynak saçta kopma, karışma gibi bir durumla karşılaşmazsınız.

Kaynak Saç Yıkarken Önemli Hususlar

Doğal saç, kaynak saça nazaran yüksek sıcaklıklara daha toleranslıdır. Dolayısıyla çok sıcak su ile yıkamak kaynak saçta istenmeyen durumlara yol açabilir. Ayrıca kaynak noktası oldukça hassas olduğu için çok sıcak su ile saç yıkarken kaynak noktasından kopmalar gerçekleşebilir. Bunu önlemek için kullanılan suyun sıcaklığını özenle seçmeniz gerekir. Yıkama yapılan su ılık olmalıdır.

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*