Kaynak Saç Dökülür mü?

Tabii bir şekilde her gün saçımız toplamda 50-60 tel saç kadar dökülür. Saçımıza kaynak yaptırdığımızda ise, normalde dökülmesi gereken ölü saç, kaynağın içerisinde kalır. Uçların beyaz görüntüsü çoğunlukla kaynak saçın döküldüğü şüphesi uyandırır. Bu kötü görünüm kolaylıkla kuaförümüzün halledebileceği önemsiz bir sorundur. Acaba gerçekte kaynak saç dökülür mü?

kaynak-sac-dokulur-mu

kaynak-sac-dokulur-mu

İyi Bir Kaynak Saç Uygulaması Dökülmez!

Saç kaynaklarının bilindiği gibi bir çok çeşidi vardır ve uygulama teknikleri birbirinden farklıdır. İstersek halka kaynak yaptıralım veya Mikro Kaynak’ta karar kılalım, iyi bir kaynak saç uygulaması kesinlikle dökülmez. Saç kaynağı yapıldıktan akabinde veya kısa bir süre sonra saçta dökülmeler, kopmalar, ayrılıp ele avuca gelmeler oluyorsa, bir takım şeyler ters gitmiş demektir.

Başarılı bir saç kaynağımızın olması için öncelikle bu işin piri olan bir kuaför seçmeliyiz. Saçın yapısına en uygun kaynağın seçimi, saç kaynağının kalite sınıfı, hangi tekniğin saç uzunluğumuza ve saç yoğunluğumuza uyuşuyor olduğunun analizi sonrasında iyi bir işçilikle uygulanacak kaynak tekniğinin başarısız olması çok zordur. Düzenli ve itinalı bir bakımla saç kaynağının kalitesini de korumuş oluruz ki bu da çok önemli!

kaynak-sac-dokulur-mu

kaynak-sac-dokulur-mu

 

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*