Kaynak Saç Nasıl Çıkartılır?

Saç kaynak uygulamaları farklı yöntemler ile yapıldığından dolayı, bu uygulamaların çıkartılmaları da farklı olur. Kaynak saç nasıl çıkartılır? Sorusuna verilecek cevap, saç kaynak türüne göre değişir olacaktır.

Farklı türde saç kaynak uygulamaları vardır. Ancak bu uygulamalar temelde ikiye ayrılır. Sıkıştırma yöntemi ile yapılan saç kaynak uygulamaları, yapıştırma yöntemi ile yapılan saç kaynak uygulamaları olmak üzere iki grupta değerlendirilebilir.

sac-kaynak

sac-kaynak

Sıkıştırma Yöntemi ile Yapılan Saç Kaynak Uygulamalarının Çıkartılması

Sıkıştırma yöntemi ile yapılan saç kaynak uygulamalarının en bilineni, boncuk saç kaynak uygulamasıdır. Saç diplerinde uygulama yapıldığı için dikkatli yapılması gereken bir uygulamadır. Çıkartılması da aynı dikkatle yapılmalıdır.

Bu işlem profesyonel kişiler tarafından yapılmalıdır. Bu işlem için özel pense kullanılır ve saç diplerine bağlı olan protez saçlar, dikkatli bir şekilde çıkartılır.

Yapıştırma Yöntemi ile Yapılan Saç Kaynak Uygulamalarının Çıkartılması

Yapıştırma yöntemi ile yapılan birçok saç kaynak uygulaması var. Bunlardan keratin saç kaynak uygulamasının çıkartılması, özel solüsyonlar ile yapılır. Saça zarar vermeyen ve asit içermeyen bu kimyasallar, uzman kuaförler tarafından kullanılır.

sac-kaynak

sac-kaynak

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*