Kaynak Saç Nasıl Yıkanır?

Kısa saçarla sahip olan kadınların en çok tercih ettiği uygulamalardan birisi olan kaynak saç her geçen gün çok daha fazla tercih ediliyor. Kısa saçlara uygulanan yeni ve uzun saçlar sayesinde dilediğiniz renkler ve dilediğiniz uzunlukta, doğal görünümlü, kolay şekil alabilen saçlara sahip olabilirsiniz. Bu sayede imajınızı baştan aşağı yeniden şekillendirebilirsiniz.

saç kaynak

saç kaynak

Kaynak saç ile alakalı olarak akıllarda yer alan ve en çok sorulan sorulardan birisi de kaynak saçın nasıl yıkanacağı. Bilindiği gibi kaynak uygulanırken saçın tutturulması için belli başlı kelepçeler kullanılıyor. Yıkama yaparken saçlara oldukça narin davranmak gerekli. Saçların kaynak noktasından başlayarak yapılacak olan ovalama işlemi ile saçlar sonuna kadar yıkanmalı.

Durulama Suyuna Dikkat!

Saç kaynak yıkaması yapılırken en çok dikkat isteyen şeylerden birisi ise yıkama suyu sıcaklığı. Yıkama için kullanılacak olan su mutlaka ılık olmalı.

saç kaynak modeli

saç kaynak modeli

Çok sıcak ve kaynar sular kaynak noktalarına zarar verebilir ya da çatlatabilir. Böyle bir durum ile karşılaşmamak için ne çok sıcak  ne de çok soğuk su kullanılmalı. Bol ılık su ile yıkanan saçlar durulanmalı.

 

1 Yorum

  1. Duygu diyor:

    çok zor kullanımı ya ben kullanamadım şahsen ve kısacık bir süre kafamda durmasına rağmen saçlarımı mahvetti patentli keratin kullanarak düzelttim saçlarımı.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*