Kaynak Saç Uygulamaları

Kaynak saç, saçın uzatılması ve yoğunlaştırılması için kullanılan bir yöntemdir. Her geçen gün bu alanda yeni gelişmeler oluyor ve yöntem gitgide daha başarılı ve memnuniyeti arttırıcı şekilde gelişiyor. Kadınlar kadar erkekler de saç kaynağı yönteminden faydalanıyor.

saç kaynak

saç kaynak

Saçı uzatmak  ve yoğunluğunu arttırmak için çeşitli kaynak yöntemleri kullanılıyor.  Saçlar keratin, silikon gibi maddelerle yapıştırılabiliyor. Sıkıştırma tekniği kullanılabiliyor. Saçın bağlandığı, düğümlendiği, örgü ile tutturulduğu yöntemler de var. Yapıştırma yöntemi ile yapılan saç kaynakları silikon kaynak, keratin kaynak, mikro bant ve mikro jel isimleri ile anılıyor.

saç kaynak uygulaması

saç kaynak uygulaması

Boncuk, halka, mikro halka saç kaynağı şeklinde tanımlanan yöntemlerde ise saç sıkıştırılarak ekleniyor. Bağlanarak ve düğümlenerek tatbik edilen kaynak tekniğinde ise en popüler yöntem Brezilya düğümü ismini taşıyor. Günlük takılıp çıkarılabilen çıt çıt setleri ve postişler de kadınlar tarafından çok tercih ediliyor.

Kaynak Saç Uygulamasında Gerçek Saç ve ya Sentetik Saç

Saç kaynaklarında eklenen saç sentetik veya gerçek insan saçı olabiliyor. Her ikisinin de kullanıldığı karma uygulamalar da yapılabiliyor.

saç kaynak modeli

saç kaynak modeli

Uuzun süre kalıcı olabilen kaynak teknikleri 1-3 ay süre ile kullanılabiliyor. Sonuçtan memnun kalmak için mutlaka bu alanda profesyonelleşmiş, kaliteli merkezlere başvurmak gerekiyor.

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*