Kaynak Saç Yapımında Önemli Noktalar

Uzun saçlı olmak istediğinizde bulabileceğiniz en pratik çözüm saçınıza kaynak yaptırmanız yani saç eklettirmenizdir.  Sağlık problemlerinden ötürü kısa saçlı kalmamanızı dileyerek kaynak saç yaptırırken dikkat edilmesi gereken noktaları hatırlatalım.

 Kaynak saç yaptırmaya karar verdiğinizde bunları bilerek  ve  kuaförünüzle birlikte hangi kaynak yöntemini istediğinize  karar vererek işe başlarsanız , kaynak işinin sonunda da istenmeyen problemlerle karşılaşmazsınız.

Uygun Saçı Bulmak

Saç eklettirmek size en uygun saçı bularak kendi saçlarınızla karıştırmaktır. Bu yüzden ilave edilecek saçların rengine, kıvrımlarına, ağırlığına, miktarına  dikkat etmelisiniz. Hepsi sizin doğal saçınızla uyum içinde olmalı. Örneğin gür saçlı görünmek için saçınıza çok miktarda ekleme yaptırtmayın. Sonuç çok daha kötü  görünüm olabilir.

 Diğer önemli bir kriter de sizin kendi normal saçınıza yaptığınız bütün uygulamaları eklenen saçlarınıza da yapabilmenizdir. Yani kaynak saçlarınızı da boyatabilmeli, fön çekebilmeli, istiyorsanız röfle yaptırabilmelisiniz. Onlar sizin saçlarınızın doğal bir parçası olarak eklenecektir. Bu durumda ekleteceğiniz saçları kaliteli olarak seçin. Ucuz ve taklit ürün kullanmayın. Bu çeşit ucuz saçlar bir süre sonra taranmaz hale gelirler, arap saçı denilen biçime dönerler ve hatta taramaya çalışırken  koparlar.

Boyamaya kalktığınız zaman da boya tutmadığı kullanıcıların şikayetlerinden biridir. Kumral saçlarda sonuç alınamadığı, hatta rengin griye döndüğü görülmüştür. Bu yüzden işin en başında kaynak saçta kalite konusuna önem vermek bu çeşit sorunlar yaşamanızı engeller.

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*