Kaynak Saçları Döker mi?

Kısa saçlardan dert edinen, daha uzun saçlara sahip olmak, doğal ve güzel görünmek isteyen her kadının yeni gözdesi kaynak saç hizmeti. Alanında uzman olan salonlar ve kişilerce uygulanan bu hizmet sayesinde kullanışlı ve uzun saçlara sahip olmak artık çok daha kolay. Beklentilerin karşılayacak olan özel saç kaynak hizmeti sayesinde hayal ettiğiniz gibi görünebilirsiniz.

kaynak saçları döker mi

Kaynak saç uygulaması ile birçok kadın son birkaç yıl içerisinde tanıştı. Tanışmanın ve uygulamanın yeni olması da beraberinde birçok soruyu akıllara getirdi. Akıllarda yer alan en önemli sorulardan birisi ise kaynak saçları döker mi?Uygulanacak olan kaynağın öncelikli olarak tercih edilmesindeki en önemli nokta uygulanacak olan saçın sahip olduğu karakter. Sağlıklı bir kaynak uygulanması için gerekli olan karakter analizi saçın tipini ortaya çıkaracaktır.

kaynak saç modeli

Bu sayede ince telli, kalın telli, güçlü ya da güçsüz saçlar için uygulanacak olan farklı kaynaklar belirlenecektir. Uygulanacak olan kaynağın ortama kullanım süresi ise 3-4 ay arasında değişiklik gösteriyor. Bu süre sonrasında ise kaynağın çıkarılması ve yeniden uygulanması gerekiyor. Saç dökülmelerin olması aslında kaynağın ortaya çıkardığı bir durum değil. Saç kaynağının bağlantı noktası ve sonrasında saç diplerine kadar olan bölüm zaman içerisinde karmaşıklaşabiliyor. Ortaya çıkan bu karışıklık ise dökülmelerin başlıca nedeni. Temel olarak dökülen saç aslında sizin orijinal saçını oluyor.

Değişim ve Yenileme Sağlık Açısından Önemli

Uygulanan saç kaynak sonrasında kişi bu saçları 3 ay ve sonrasında kullanmaya devam ederse ortaya dökülme gibi sorunlar çıkabilir.

kaynak saç

Bu gibi durumların yaşanmaması için kaynak saçların 3 ay sonrasında çıkarılıp yeniden takılması gerekli. Bu yöntemin uygulanması dökülmelerin önüne geçebileceği gibi daha da sağlıklı bir sonucu beraberinde getirecektir.

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*