Keratin Kaynak İle İlgili Bilinmesi Gerekenler

Son dönemde saç kaynak hizmetleri konusu geçince en çok merak edilen ve soru sorulan bir hizmet  olarak kendini gösteren keratin kaynak, saç kaynağı uygulamaları arasında en son teknolojik gelişmelerin uygulandığı bir bakım hizmetidir. Her salonda yapılamayan, uzman kişiler tarafından nazik bir şekilde gerçekleştirilmesi gereken bu hizmetin özelliği, keratinin içinde bulunan proteinlerden yararlanılması sureti ile gerçekleştirilmesidir.

Keratin Sac Kaynak

Keratin Sac Kaynak

İçinde keratini oluşturan proteinlerin olduğu yapıştırıcılar, kaynak yapılacak saçların, kişinin kendi saçlarına tutturulması sırasında kullanılır. Tutturulan saç çok yakından dahi kaynak izlenimi vermez. Kişinin kendi saçına uyguladığı fön, balyaj, röfle, boya gibi işlemler aynı şekilde keratin kaynaklı saça da yapılabilir.

Keratin Kaynağın Farkı Nedir?

Özel bir birleştirme yöntemi olan bu uygulama esnasında, saçlar normalinden daha ince tutamlara ayrılır ve sonrasında kişinin saçlarına tutturularak, birleştirme işlemi tamamlanır. Bu işlem her salonun yapamayacağı ekipman ve teknolojik uygulamalar istediğinden, her keratin kaynak işlemi geçirilen salona itibar edilmemeli. Mümkün ise bu konuda başarılı sonuçlar elde edilen bilindik yerler tercih edilerek, hayal kırıklığı yaşamanın önüne geçmek en doğrusu olacaktır.

Keratin Sac Kaynak

Keratin Sac Kaynak

Keratin Kaynak Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Keratin kaynak işlemi sanıldığından daha nazik bir işlem olup, uzman olmadığı halde bu işe girişen birinin elinde saçların heba olması gibi sonuçlar sıkça karşılaşılan şikayetlerdir. Saç kaynağı konusunda uzman salonlar, bu konuda profesyonel çalışanlar ile bu işlemin yapılmasını sağlar ve saç sağlığına en az hizmeti alan kişi kadar önem verirler.

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*