Keratin Kaynak Nedir Nasıl Uygulanır?

İlk olarak keratin kelimesinin anlamını açıklamak gerekirse keratin anlam olarak insanların saçlarında bulunması gereken bir kimyasal maddenin adına denir. Ve saç kaynak yöntemlerinden bir tanesi olan keratin kaynak son dönemlerde birçok bayanın tercih ettiği yöntemdir.

keratin saç kaynak

keratin saç kaynak

Saç uzatma tekniklerinden bir tanesi olan keratin kaynak, saç kaynak yöntemleri arasında en çok tercih edilendir. Diğerlerine göre ucuz fiyatlı keratin saç kaynak uzadığında dahi dışarıdan belli olmaz.  Ayrıca keratin tamamen doğal bir madde olduğu için keratin saç kaynak yöntemi daha sık tercih ediliyor ve herkesin memnun olduğu sonuçlar sağlıyor. Peki keratin saç kaynak nedir, nasıl uygulanır?

Keratin Saç Kaynak Yaptırmak İsteyenlere Öneriler

Kalın bir yapıştırıcı olan keratin, çok kısa, ince telli ve seyrek saça sahip olan kişilerde uygulanması önerilmez. Çünkü bu kişilerde dışarıdan belli olma ihtimali oldukça yüksek.

keratin saç kaynak modeli

keratin saç kaynak modeli

Yani keratin saç kaynak yaptırmak isteyenlerin saçları kalın telli, gür ve ortalama bir uzunluğa sahip olmalıdır. Keratin denilen madde asla erimez ve yapışmaz. Dolayısıyla bu kaynağı yaptıranlar gayet saçlarına fön çekebilir ve diğer işlemleri uygulayabilir.

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*