Keratin Kaynak Saça Zarar Verir mi?

Saçların daha uzun ve dolgun görünmesi için mevcut saça dışarıdan saç eklenmesi saç kaynak olarak adlandırılır. Birçok farklı metodu olan kaynak işleminde en çok tercih edilen metotların başında keratin kaynak gelir.

keratin kaynak

keratin kaynak

Keratin saç kaynak uygulamasında kaynak saçlar keratin adı verilen bir yapıştırıcı ile saça eklenir. Keratin insan vücudunun aşina olduğu bir maddedir. Tırnak ve saç yapısında bulunan bir protein olan keratin, kaynak saçların mevcut saçlara kolayca eklenmesini sağlar.

Keratin Kaynak Zararlı mıdır?

Keratin saç kaynak yöntemi birçok uygulamadan daha sağlıklı bir kaynak yöntemidir. Keratin kaynağın saçlara hiçbir zararı yoktur. Diğer kaynak yöntemlerine göre daha sağlıklı bir uygulamadır. Tek dezavantajı her saç türüne uygun değildir.

keratin kaynak modeli

keratin kaynak modeli

Keratin saç kaynak yaptırmak için saçınızın kalın telli ve belli bir uzunlukta olması gerekir. Bunun tek nedeni keratinin kalın bir yapıştırıcı olmasıdır. İnce telli, zayıf, seyrek ve kısa saçlar keratin saç kaynak uygulaması için uygun değildir. Erime, yapışma gibi olumsuzluklara neden olmaz. Bu nedenle keratin kaynakta saçlara tüm işlemler uygulanabilir. Gönül rahatlığı içinde tarabilir, boyanabilir, fönlenebilir.

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*