Keratin Saç Kaynak Nedir?

Keratin saç kaynak saçları yoğunlaştırmak ve uzatmak için oldukça etkili bir yöntemdir. Doğal keratin yapısından dolayı tercih edilir. Özellikle ince telli ve zayıf yapıda saça sahip olanlar için ideal bir saç kaynak yöntemidir.
keratin saç kaynak

Keratin Saç Kaynak Nasıl Yapılır?

Keratinli saç uçları, keratin kaynak makinesi ile eritildikten sonra parmak ucu yardımıyla saç diplerine tutturularak uygulanır. Keratin saç kaynak düz ya da silindir formunda yapılabilir.
keratin saç kaynak İşlem, uygulama yapılacak saçın uzunluğuna ve yoğunluğuna bağlı olarak 1-4 saat arasında tamamlanır. Bu yöntemle yapılan kaynak ortalama 3-5 ay arasında kullanılabilir. Hijyenik bir ortamda yapılan iyi uygulama ve saçta kullanılan keratinin kalitesi kaynağın kullanım oranını arttırır.

Keratin Saç Kaynak Bakımı

Keratin saç kaynak uygulamasından sonra saçınızı sabah ve akşam yumuşak bir fırça ile tepeden uçlara doğru taramanız gerekiyor. Bu saçınızın dolaşıp karışmasını önler.
keratin saç kaynak Sağlıklı saçlar ve şık bir görünüm için, kaynak çıkarılana kadar düzenli olarak ayda bir kez uygulama yaptırdığınız merkezde bakım yaptırmanız gerekiyor. Ayrıca saçınızın uzun süre fönsüz kalmamasında da fayda var.

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*