Ombre Saç Nasıl Yapılır?

Ombre saç her geçen gün popülerliğini arttıran bir uygulama. Bu uygulama aslında saçın şekli ile değil rengiyle ilgili bir çalışma olup saçların üst kısımlarının daha koyu uçlarının ise daha açık renkle olduğu bir saç rengidir.

ombre saç

ombre saç

Üst kısımlardan uçlara gidildikçe saçların rengi açılır. Trend saç uygulamalarında olan ombreyi evde yapmak oldukça zor ve istenilen sonucun elde edilme ihtimali de oldukça düşük. Bu sebeple deneyimli ve güvenilir bir kuaföre başvurmak bu konuda alınabilecek olumlu sonucu garanti eder.

Ombre Saç Yapmanın Yolları Nelerdir?

Evde yapmak isteyenler öncelikle saçlarının kirlenmesini beklemeli birkaç gün yıkanmayan saç yağlanır ve bu da yapılacak işlemden saçın mümkün olduğunca az zarar gömesini sağlar. Gözden çıkarılan kıyafetler ya da evde saç boyayanların saç boyama kıyafetlerini kullanması gerekir. Saçta düğüm ve karışıklık olmamalı.

ombre saç modeli

ombre saç modeli

Saçlar düzgün bir şekilde taranmalı. Folyoları farklı ebatlarda kesmek doğal bir görünüm sağlamak açısından önemlidir. Saçlara uygulama yapılacak bölümleri birbirine temas etmeyecek şekilde ayırmak gerekir. Bu şekilde istenilen boya ile saçlar boyanabilir veya saç açıcı kullanılabilir. En doğru ve sağlıklı sonucun kuaförlerde alınacağını unutmamak gerekiyor.

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*