Saç Beyazlaması Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar

Pek çok ünlü isminde son dönemlerde daha fazla tercih etmeye başladığı bir saç tarzı olarak ön plana çıkan saç beyazlaması özellikle de bayanların saçlarında aradıkları farklılaşmanın en önemli etkenleri arasında kendisine yer buluyor.

saç kaynak

saç kaynak

Ancak saç beyazlatma konusunda bayanların pek çok doğru bildiği yanlış bulunuyor ki bu durum hem saçlarına hem de dış görünümlerindeki kusursuzluğa olumsuz etkilerde bulunabiliyor.

Beyaz Saça Dair Hatalı Bilgiler

Öncelikli olarak saçında birkaç tel beyaz saç teli gören bayanların, bütün saçlarının beyazladığını düşünmesi son derece hatalı bir tespit olur. Hatta bu sebeple tüm saçı yapay yolla beyazlatmak gereksiz olur. Bir diğer hatalı bilgi ise kesinlikle toplum içerisinde yaygın olarak bilinen saçtaki beyaz bir saç telinin kopartılması halinde yerine 2 beyaz saç telinin çıkacağı algısıdır.

Saç boyatmak düşünüldüğü gibi saçların doğrudan beyazlamasına etken olan bir durum değildir. Ancak çok fazla ve yoğun saç boyatılması saçların sağlıklarının bozulmasına ve olumsuz gelişmelerin ortaya çıkmasına yol açabiliyor. Bu sebeple de sürekli boyanan saçlara uzman önerileri doğrultusunda düzenli ekstra bakım uygulamaları gerçekleştirilmesi gerekiyor.

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*