Saç Kaynağın Saçıma Uygun Olup Olmadığını Nasıl Anlarım?

Saç uzmanlarınca gerçekleştirilen saç kaynak çeşitleri birçok açıdan farklılık göstermekle beraber her saç tipine uygun bir kullanım sunmaz. Netice her kadının saç yapısı ve gürlüğü farklıdır. Bu bağlamda değerlendirilirse saç kaynak yöntemlerinin saç yapısına göre gruplandırabiliriz. Örneğin: Keratin saç kaynak yöntemi her saç yapısında etki sağlamaz.

keratin kaynak

keratin kaynak

Netice de keratin yoğun kıvamlı bir yapı olduğu için saç diplerine uygulama da ve kaynak sonrası daha doğal bir görüntü elde etmek de aynı sonuçlara ulaştırmayacaktır. O nedenle kaynak saç yaptırmaya karar verdikten sonra öncelikle bir saç uzmanından saçınıza uygun olan kaynak çeşitlerini öğrenmeye çalışmalısınız. Böylece daha uygun ve daha etkili saç kaynak yöntemini saça uygulatmış olursunuz.

keratin saç kaynak

keratin saç kaynak

Saç Kaynak Yöntemlerinin Uygunluğu

Kadınlar arasında en fazla merak edilen sorulardan birisi de yine saç kaynağın saçıma uygun olup olmadığını nasıl anlarım? Sorusudur. Öncelikle bu konuda araştırma yapmaya başlamadan önce alanında deneyimli ve her yönden başarılı işlere imza atan bir saç merkezi bulmaya özen gösterin.

keratin kaynak uygulaması

keratin kaynak uygulaması

Bundan sonra saç merkezine giderek saçlarınızı bir test ettirmelisiniz. Burada size uygun saç kaynak yöntemlerini sunacaklardır. Örneğin: Saçınız kısa bile olsa mikro saç kaynak yaptırabilirsiniz. Ancak keratin saç kaynak uygulatamayabilirsiniz. O nedenle saçınızın tipine ve gürlüğüne göre size uygun olan alternatifleri değerlendirmeye çalışın. Yine her saçta doğal ve hoş bir görüntü veren halka kaynak tercihini de değerlendirebilirsiniz.

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*