Saç Kaynak Hakkında Bilinmesi Gerekenler

İstediği yoğunlukta ve uzunlukta saçı olamayan kadınların artık en büyük yardımcısı hiç kuşkusuz kaynak saçtır. Günümüzde pek çok yöntemle yapılan kaynak saçın en çok tercih edilen yöntemi ise keratin kaynak uygulamasıdır. Bu kaynak şekli özellikle zayıf ve ince telli saçlara sahip kadınlar tarafından tercih edilmektedir.

keratin kaynak

Keratin saç kaynak uygulaması, özel keratinli saç uçlarının kaynak makinesi ile eritilerek ilave yapılacak olan saçlara parmak ucu ile yapılan kaynak uygulamasıdır. Kadınlar tarafından en çok ligi gören kaynak yöntemidir. Profesyoneller tarafından yapıldığında uzun süreli kullanılabilen bu kaynak diğer yöntemlere göre daha uygun fiyatlara yapılmaktadır.

keratin kaynak

Keratin Uygulaması ve Sökümü Saça Zarar Veriyor mu?

Saça teknik araçlarla takıldığı için çıkarılması da yine bu teknik araçlarla olduğu için dikkatli davranılmalıdır. Hassas yapıdaki saçlar bu uygulamadan dolayı yıpranabilir.

keratin kaynak

Keratin, saça dip kısımdan kaynak maşası ile profesyonel bir şekilde uygulandığı zaman saça zarar verme gibi bir durum söz konusu olamaz. Kaynakları çıkarırken keratin çıkartıcı gibi sıvılar kullanmak saça zarar vermesini engeller.

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*