Saç Kaynak Nasıl Yapılır?

Saç kaynak nasıl yapılır? Sorusunu yanıtlamadan önce saç kaynağı nasıl seçilmeli? Saç Kaynak Yöntemleri Nelerdir? Sorularına yanıt arayalım. Öncelikle saç kaynağı için saçınızın yapısı önemlidir, her saç kaynağı saçınıza uygun olmayacağı gibi, kullanışlı ve pratik de olmayabilir. Saç kaynağında Çıt Çıt, Postiş, Keratin Kaynak, Örgü-Tress Kaynak, Halka Kaynak, Mikro ve Nano Kaynak gibi sıkıştırma, yapıştırma ve örme-teknikleri  ile yapılan türler bulunur.

Sıkıştırma Tekniği ile Yapılan Halka (Boncuk) Kaynak

Seyrek, cılız saçları daha gür ve istenildiği uzunlukta göstermek için kullanılan en pratik yöntemdir. Kaynak saç tutamları özel pense yardımı ve halka şeklindeki minik materyaller kullanılarak ana saça preslenir. İşlem 1-2 saatte biter, kullanımı ve istenildiğinde çıkartılması kolay ve saça zarar vermeyen tekniktir.

Sac Kaynak Nasil Yapilir

Sac Kaynak Nasil Yapilir

Yapıştırma Tekniği ile Yapılan Keratin, Mikro ve Nano Kaynak

Özel yapıştırıcıları ve aletleri ile çok daha ince tutamların kullanılacak saç eklentisi ile birlikte yapıştırılması ile saçı uzatma yöntemleridir. İşlem saç uzunluğu ve yoğunluğuna göre 3-4 saat kadar sürer. Çok kullanışlı yöntemlerdir, pratiktir, doğal saçtan farksız kullanılabilir. İstenildiğinde özel sökücüleri ile çıkartılabilir.

Örme Tekniği Örgü-Tress Kaynak

Hazır bant şeklinde çıt çıt takılmış saç uygulamasına benzer. İki şekilde uygulanır; Tress kaynak saça 4-5 halka-boncuk yardımı ile iliştirilir. Boncuklar arasında boşluklar oluşabilir, kullanımı mikro, keratin veya boncuk kaynak kadar kolay değildir. 15-30 gün gibi kısa dönemli kullanımlar için uygun olabilir. 2. uygulama şekli Tress saçın, ana saçla birlikte dipten sıkıca örülmesidir.

Sac Kaynak Nasil Yapilir

Sac Kaynak Nasil Yapilir

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*