Saç Kırıkları Nasıl Önlenir?

Saçlarınızın çok yavaş uzamasından şikayet ediyorsanız aslında nedeni uçlarının kırılması ve kopması olabilir. Bu durumda bir yandan saçlarınız uzarken diğer yandan da koparak kısalıyor ve saçlarınızın uzun bir görünüm alması da güçleşiyor. Hemen her kadının temel sorunlarından biri olan saç kırıklarını aslında önleyebilirsiniz. Ancak bunun için saçlarınıza daha fazla zaman ayırmanız gerekecek.

Saç Kırıklarının Nedeni Kuruluk!

Öncelikle saçların uç kısımlarında kırılmalar meydana gelmesine kuruluğun yani nem kaybının neden olduğunu bilmelisiniz. Özellikle işlem gören saçlarda nem kaybı çok daha fazla olduğundan mutlaka nemlendirilmesi gerekir. Bunun için nemlendirici içerikli şampuan kullanmalı ve her yıkamada saç kremi kullanmayı da ihmal etmemelisiniz.

Düzenli olarak saç maskesi uygulayarak da saç uçlarında kırıklar oluşmasını önleyin. Saçlarınızın maşa ve düzleştirici gibi ısı ile şekillendirilmesi kırık oluşumunun tek başına neden olabilir. Bu işlemlerden olabildiğince uzak kalmanızda fayda var. Saç uçlarınıza hafta 1 gün zeytinyağı sürerek de nemlenmesini ve canlanmasını sağlayabilirsiniz. Yaklaşık 40 dakika bekledikten sonra saçlarınızı şampuan ile yıkayın.

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*