Saçın Uzamasını Engelleyici Nedenler

Saçlarınızın sağlıklı bir şekilde uzamasını istiyorsanız yaşam tarzınıza göz atmanız gerekiyor. Sağlıklı insanlarda 6 ayda ortalama 5 santimetre kadar uzayabilen saçlar stres, hastalıklar, dengesiz beslenme, saçların bakımsız kalması ve uykusuzluk gibi nedenlerden dolayı daha yavaş uzayabiliyor.

saçın uzamasını engelleyici nedenler

saçın uzamasını engelleyici nedenler

Genel olarak sağlığınızı güven altına alabilmek için ihtiyacnız olan uyku, saçların uzamasında önemli bir rol oynuyor. Uyku bozukluğu, düzensiz ve kalitesiz uyku uyuyorsanız vücudunuzun her noktası bu sebepten dolayı olumsuz şekilde etkilenebiliyor. Her gün aynı saatlerde yatıp kalkar ve günde ortalama 7 ile 8 saat kadar uyursanız saçlarınızın daha hızlı uzamasını sağlayabilirsiniz.

Düzenli Beslenme

Protein ile beslenen saçlarınız doğru şekilde beslendiğiniz zaman daha sağlıklı ve hızlı bir şekilde uzayabilmektedir. Ayrıca hava kirliliği ve güneş ışınları gibi zararlı faktörlerden de düzenli beslenme sayesinde saçlarınızı koruyabilirsiniz.

saç bakımı

saç bakımı

Saçlarınızı şekillendirmek için kullandığınız ısı kaynaklı araçlardan ise mümkün olduğunca uzak durmalısınız. Saç kırılması ve dökülmesi gibi sorunlara yol açan bu ürünleri az kullanırsanız saçlarınız daha sağlıklı olacaktır.

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*