Saçlarda Kepek Oluşumu Nedenleri

Bazı insanların saçlarından ençok şikayet ettikleri sorun kepek olmuştur. Saç diplerinden başlamak üzere saçın her bölgesinde görülen beyaz pul şeklindeki nesneler kepek olarak ifade edilir. Saçlarda kepek oluşumuna neden olan birçok etken vardır. Bu etkenleri içerisinde en bilinen neden saç bakımının yetersiz yapılmasıdır.

saç bakımı

saç bakımı

Saçlardaki Kepeklerden Nasıl Kurtuluruz

Saçlarda görülen kepekler insanların genetik yapısına göre değişim gösterip, yoğun miktarda jöle ve benzeri kimyasal ürünlerin saça sürülüp uzun süre saçta tutulması saçlardan dökülme başta olmak üzere kepek oluşumuna neden olur. Saçlarda görülen kepeğin yok edilmesi için uygulanan yöntemler ise doğal olan ve doğal olmayan yöntemler olarak sıralanabilir. Saçlarda görülen kepeğin doğal şekilde yok edilmesi için güneş ışığında durmak uygun bir davranıştır.

saç bakım yöntemleri

saç bakım yöntemleri

Öyle ki bilinen en doğal kepek önleme yöntemidir. Saç kepeğinden kurtulmak için kimyasal içerikli ürünleri kullanılması da etken olur. Bunun için farklı şampuan markalarının kepek önleyici ürünleri kullanmak son derece önemlidir. Bu şampuanların kullanımında saç diplerine doğru yapılacak masaj uygulaması saç diplerini rahatlatacağı gibi kepek oluşumunun da önüne geçecektir.

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*